Gaz ziemny. Ten artykuł będzie poświęcony pewnemu zagadnieniu związanemu dosyć ściśle z energetyką. Opowie on o gazie ziemnym, który dosyć powszechnie nazywany jest również błękitnym paliwem. Zasila on znaczną większość domów w naszym kraju, toteż uważam, że wypadałoby się zainteresować nieco tym tematem.
A zatem, odpowiedzmy sobie na pytanie, czym jest gaz ziemny. Jest on rodzajem paliwa kopalnego organicznego pochodzenia. To gaz zbierający się w skorupie ziemskiej. Najczęściej wypełnia on przestrzenie między skałami, gdzie zbiera się pod nader wysokim ciśnieniem. Chociaż gaz ziemny może występować w samodzielnych pokładach, najczęściej towarzyszy złożom ropy naftowej, albo kamiennego węgla.
Niestety, od dłuższego czasu wykorzystywanie paliw kopalnych, w tym gazu ziemnego, spotyka się z mocną dezaprobatą środowisk ekologicznych. Dlatego też coraz więcej gospodarstw domowych decyduje się na takie działanie, jak zmiana sprzedawcy gazu na tego, który pozyskuje z odpadów tak zwany biogaz, który jest bardziej przyjazny środowisku.